Poutavá cesta za výzvou: Kapka4ever – Příběh mladých dobyvatelů valašských hor

Visit-Valašsko: nominace svých zástupců .

Kapka4ever!

Destinační společnost Valašsko se podílí na organizaci Kapka4ever, a proto nominovala své zástupce pro absolvování této výzvy. Rozdělíme se o zážitky z cesty, která začíná a končí v Kapka resortu ve Lhotě u Vsetína. Vybrali jsme klasické hobby nezávodní uživatele jízdy na horském kole s pomocným elektromotorem.

Účastníci našeho týmu, sedmnáctiletá Jolana Holčáková z Velkých Karlovic a stejně starý Simon Chmelař z Liptálu, se vydali 15.8.2023 na 150 km dlouhou trasu přes valašské hory a doly. Oba rekreační sportovci, tedy mladí a celkem zdatní. Kola Extreme poskytl partner výzvy – firma 4ever ze Studénky.

Vyrazili těsně před sedmou hodinou ranní, což se později ukázalo jako velmi pozdě nato, jak dlouhou cestu s převýšením měli před sebou. Úvodní část přejezdu od Kapka resortu do Ústí a potom do Lužné, Zděchova, Uherské, Kychové a přes Papajské sedlo na Kohútku a Portáš proběhlo v klidu za ranního chládku a po upravených cestách. Na Portáši první dobíjení a káva. Další zastávka byla naplánována na kontrolním stanovišti u hotelu Súkenická. Potřeba k tomu bylo pět hodin jízdy z Portáše po hřebenovce na Kasárne – to je známý úsek s kamením v nekonečnými výjezdy a sjezdy. Z Kasáren sjezd do Karlovic k sedlu Lemešná a odtud nad Razulu, trailem kolem hotelu Horal k soše partyzána. Odtud jen skok na Súkenickou. Zde si na terase účastníci dali oběd se zmrzlinou a baterie kol čerpala energii ze zásuvek přes vlastní nabíječky. Tu se vloudila do prozatím pohodového průběhu drobná chyba, kdy se nabíječky na slunci v permanentním zatížení začaly přehřívat a přestaly kola nabíjet.

Jolana se Simonem vyrazili směr Horní Bečva přes Martiňák do Rožnova. Po cestě si střídali kola aby vyrovnali spotřebovávanou energii z baterií kol podle vlastní váhy. Další dobíjení proběhlo u pokladny Valašského muzea v přírodě. Před naší dvojicí zůstávala stále poslední, rozhodující, závěrečná část stoupání k Ptáčnici, která je znamením formálního cca 17 km dlouhého dojezdu do Kapka resortu.

Na dlouhé dobíjení nebyl už čas, protože za tři hodiny se chystala padnout tma a v lese ještě o hodinu dřív. Nakonec naše dvojice dojela v devět večer, téměř za tmy….

Co plyne z tohoto příběhu? Že i v normální populaci se najdou jedinci, kteří namísto vymýšlení tisíce důvodů, proč to nejde, se chopí příležitosti, poprat se s takovou výzvou. Několik dní budou mít asi problém se sezením a vyčerpaní byli hodně. Nevzalo jim to však počáteční nadšení a přesvědčení, že příští rok pojedou znova. Večer na příjezdu do cíle, jim přišel poblahopřát taky majitel Kapka resortu, pan Dušan Kotrla, který se nechal slyšet, že do této výzvy se zapojí taky.

Za nás za Kapku jim patří velký obdiv a gratulace. To také platí pro všechny ostatní, kteří již výzvu dojeli nebo dojedou. Jsme rádi, že každým dnem počet účastníků stoupá, jak těch na elektrokole tak i na klasickém kole!

Za destinační společnost Valašsko – Marek Chytka

 

Za kapku také brzy zvolíme své zástupce, kteří se výzvy zůčastní. Jistě budeme sdílet na sociálních sítích i s průběhem a výsledkem. Pro aktuální sledování výzvy se přidejte do Facebookové skupiny Kapka4ever – výzva na 150 km

Sportu zdar a vítr v zádech!

newsletter .

Mějte přehled o každé kapce. Přihlaste se k newsletteru a dozvíte se jako první o všech plánovaných akcích, událostech, akčních nabídkách a slevách.