VK JARNÍ HOKEJOVÁ LIGA MLÁDEŽE: UKONČENÍ

Úspěšný start nové tradice v Kapka resortu

V průběhu sedmi týdnů se lední hokej stal hlavní vášní mnoha mladých hráčů, jejich trenérů a rodičů, kteří se zúčastnili prvního ročníku VK jarní hokejové ligy mládeže. S radostí můžeme říci, že tato liga, konaná v našem KAPKA resortu, byla úspěšným začátkem nové hokejové tradice. Organizátoři této ligy, Tomáš Vávra a Luboš Konečný, nejenže stáli za plánováním a realizací, ale také přispěli k její úspěšnosti svým přímým trenérským zapojením.

Hodnocení z pohledu organizátorů i účastníků

,,Z pohledu organizátorů i účastníků můžeme říci, že liga byla úspěšná,“ sdílí Tomáš Vávra. ,,Liga trvala sedm týdnů a během této doby jsme intenzivně komunikovali s rodiči hráčů, kteří tvořili naše týmy VK Black, VK White a ve starší konferenci náš VK tým. Díky stabilnímu kádru hráčů byla organizace jednodušší. No a z pohledu účastníků, tedy trenérů, jsme se snažili během třech hracích měsíců našim hráčům vštípit systém hry. Samozřejmě jsme chtěli kluky posunout i v individuálních dovednostech při hře pět na pět. Vždy je lepší pro samotný růst hráčů dělat věci v rychlosti. Hráče jsme točili na herních postech, tak aby si každý z nich osvojil jak hru útočnou, tak obranou,” hodnotí oba trenéři.

Jedním z větších logistických výzev bylo obsazení brankářských postů. ,,Menší komplikace nastaly s obsazením brankářů, ale nakonec jsme společně s rodiči našli efektivní systém komunikace, který se během dvou týdnů perfektně osvědčil,“ dodává Luboš Konečný. ,,Kluci byli skvělí a práce s nimi během celé ligy byla velmi příjemná. Z pohledu organizátorů pro nás byla liga velkou zkušeností do budoucna, jelikož se jednalo o první ročník. Troufáme si říct, že nebylo nic, co by nás jakkoliv zaskočilo, či překvapilo. Oběma nám příprava zabrala spoustu času, příprav a plánování, ale i tak jsme si atmosféru ligy moc užili jak
z organizačního, tak z trenérského pohledu.“

Očekávání a jejich naplnění

Jaká byla jejich očekávání a do jaké míry je liga splnila? ,,Společně jsme věřili v úspěch této myšlenky a plánovali jsme mít čtyři týmy v každé konferenci, což se nám podařilo,“ říká Tomáš Vávra, ,,v tuto chvíli už máme namyšleno, jakým směrem bychom chtěli dále pokračovat, a kam se budeme chtít posouvat. Nyní je prostor pro to si vše důkladně zanalyzovat a promyslet, jak by mohla liga vypadat v dalších ročnících. Zaměříme se na drobné úpravy a zlepšení na základě zkušeností z letošního ročníku. Nicméně, celkově liga  naše očekávání splnila a přinesla mnoho pozitivních zážitků jak pro hráče, tak i pro rodiče.“

Zpětná vazba a plány na další ročník

Zpětná vazba od rodičů a hráčů byla více než pozitivní, což organizátorům dodává chuť pokračovat. ,,Ano, několik rodičů nám psalo, či přímo na místě po skončení poděkovalo za uspořádání VK jarní ligy pro mládež, čehož si velmi vážíme,“ říká Luboš Konečný. ,,Toto bereme samozřejmě jako závazek do budoucna a pokusíme se ligu posunout o něco dál, aby byla ještě zajímavější jak pro samotného hráče, tak i pro rodiče,” shodují se oba.

 

Organizátoři nezapomněli ani na poděkování všem, kteří se podíleli na úspěchu tohoto prvního ročníku: ,,Tímto bychom s Lubošem chtěli moc poděkovat všem účastníkům a rodičům, kteří se snažili intenzivně povzbuzovat a vytvořili tak skvělou atmosféru pro hráče na ledě. Velké poděkování patří také rozhodčím, zdravotnickému dozoru a samotnému týmu Kapka resort.“

Struktura ligy: Dvě konference

Liga probíhala ve dvou konferencích – mladších a starších hráčů. Konference A zahrnovala týmy HC Valaši, Púchov, VK Tým Black a VK Tým White. V konferenci B soutěžily týmy Kladiva, VK Tým, Púchov a Rachnateam. Tato struktura umožnila hráčům nejen soutěžit proti sobě, ale také rozvíjet své dovednosti v různorodém prostředí. Celá liga se pořádala v moderním prostředí KAPKA resortu, který poskytl ideální podmínky pro všechny zúčastněné.

První ročník VK jarní hokejové ligy mládeže se tedy zapsal do historie nejen svou úspěšnou organizací a naplněnými očekáváními, ale především pozitivními zážitky a vzpomínkami, které zůstávají jak hráčům, tak jejich rodinám. Budoucnost této ligy vypadá slibně a my se těšíme na další ročník plný napětí, zábavy a hokejových dovedností.

 

Těšíme se na vás v KAPKA resortu!

kalendář akcí .

kalendář akcí