Úspěšné zakončení první KAPKA ligy

Dlouho jsme uvažovali nad založením naší vlastní hobby ligy. Samozřejmě to znamenalo oslovit týmy, které již existují a hobby hrají, scházejí se a tento sport milují. Podařilo se nám zaujmout 7 týmů, kteří se v naší první sezóně chtěli spolu utkat. Rozlosovali se zápasy, sepsaly se pravidla, soupisky jednotlivých týmů a od 17.4. 2023 se mohlo začít. Celkem se odehrálo 21 zápasů základní části, v kterých se potkaly týmy Ratiboř Oilers, Piškoti z Valašského Meziříčí, Zebry tým rozhodčích ze Vsetína, TJ Šneci Gottwaldov, Lhota Predators, Hovězí Bulls a Podkopná Lhota. Nedílnou součástí byl také náš rozhodčí Martin Zbranek, který se své role zhostil s ferovostí a grácií sobě vlastní. Perličkou byl fakt, že Martin měl k dispozici tablet s kamerovým záznamem, který mu pomohl při rozhodování sporných situací, stejně jako mají rozhodčí v profesionálních soutěžích nebo na mistrovství světa v ledním hokeji

Default sample caption text

Základní část a PlayOff

Základní část přešla v play off, ve kterém se od 21.6. vyřazovacím systémem prokousaly do konečného finále celky Lhota Predators a Zebry. Zápasy byly plné emocí, jak už to u tohoto energického sportu bývá. Zajímavostí celého playoff bylo, že tým Zeber skončil po základní části až na 6.místě a nejen, že se do finále dostal, ale také ho po velkém boji dokázal vyhrát. O vítězi se pak rozhodovalo až zlatým gólem v nájezdové loterii. To jen podpořilo fakt, že liga byla velice vyrovnaná, přinesla spoustu nových zápasů týmů, které se do té doby neměli vůbec možnost potkat.

Default sample caption text

Očima hráče KAPKA ligy a zástupce Kapka resortu

,,První ročník Kapka hobby ligy hodnotíme veskrze kladně. Viděli jsme spoustu vyrovnaných utkání, ve kterých nebylo o pěkné hokejové akce a napínavé okamžiky, nouze. Proti sobě se postavili a změřili síly úplně nové celky, které mezi sebou začínají vytvářet nové rivality. Od září bychom chtěli navázat druhým ročníkem této soutěže, které je určena zejména amatérským hokejistům.
Vedle toho bychom rádi spustili i druhou Kapka ligu, kde nebude žádné omezení a mohou v ní startovat také hráči s hokejovou minulostí,” uvedl zástupce Kapka resortu Michal Nedbálek. K průběhu ligy se také vyjádřil kapitán poraženého finálového týmu Lhota Predators, David Zgarba: ,,Na to, že se jednalo o první ročník, proběhla organizace zápasů velice hladce. I přesto, že jsme měli poskládaný velmi dobrý tým, který vyhrál základní část, v playoff to nebyla procházka růžovým sadem. Jak v semifinále, tak ve finále jsme museli dotahovat dvou gólové manko. Finále rozhodly až samostatné nájezdy, které si soupeř pohlídal a došel si pro pohár vítězů. V našem týmu po celou dobu nechyběla zdravá soutěživost a chuť si zahrát zápasy proti novým týmům.”

Default sample caption text

Poděkování a 2.ročník KAPKA hobby ligy

Děkujeme všem zúčastněným týmům, dále všem, kteří se podíleli na organizaci a také realizaci naší ligy a budeme se těšit od září na 2.ročník KAPKA hobby ligy, který je už nyní ve fázi příprav. Registrace stávajících i nových týmů probíhá na emailové adrese: michal.nedbalek@kapkaresort.cz.

newsletter .

Mějte přehled o každé kapce. Přihlaste se k newsletteru a dozvíte se jako první o všech plánovaných akcích, událostech, akčních nabídkách a slevách.