Tatarákové menu každý pátek

Nadčasová chuť: Tajemství a příběh tataráku v české kuchyni .

V KAPKA restauraci jsme se rozhodli pro vás připravit jedinečný gastronomický zážitek, který oslavuje jedno z nejvýraznějších jídel v české kuchyni – tatarák. Od 12.1. 2024 si tak každý pátek můžete vychutnat naše mistrovsky připravené tatarákové kreace, které spojují tradici s moderním kulinářským uměním.

Historie tataráku: Od pradávných stepí k moderním lahůdkám

Tatarák má dlouhou historii, která sahá až do pradávných stepí, kde se tato chuťově bohatá pochoutka začala rozvíjet. Původně je spojený s kočovnými kmeny, postupně se dostal na evropské stoly a stal se neodmyslitelnou součástí české kuchyně. Jeho jedinečná kombinace syrového masa, aromatických koření a různých příloh vytváří nezaměnitelnou chuť, která okouzlila mnohé gurmány.

Tatarák v Česku: Proč je tak oblíbený?

Oblíbenost tataráku v Česku nelze přehlédnout. Tato jedinečná chuť se stala ikonou české kulinářské scény. Snadná příprava a možnost kombinovat různé druhy masa a příloh umožňuje každému vytvořit si svůj vlastní gastronomický zážitek. Tatarák se stal nejen oblíbeným pokrmem v restauracích, ale i tradiční součástí rodinných oslav a setkání s přáteli.

Příprava tataráku je skutečným uměním a náš tým kuchařů v KAPKA restauraci se této výzvě s nadšením postavilo. Máme pro vás připraveny tataráky, které kombinují kvalitní suroviny s nápaditým zpracováním. Každý kousek masa je s láskou připraven tak, aby vytvořil harmonickou chuťovou symfonii.

Aktuální menu od 31. 5. 2024

Menu Tatarákových pátků v KAPKA restauraci .

A co pátek? Pátek je den pro milovníky tataráků! Od 31. 5. přinášíme na stůl:

Telecí tatarák se žloutkovou omáčkou a parmazánovým chipsem, opečený chléb 189 Kč

Tatarák z grilované cukety a sušených rajčat, mozzarella bufala , opečená bageta 169 Kč

Tvarůžkový tatarák s vídeňskou cibulkou, opečená bageta 179 Kč

Hovězí tatarák s hrubozrnnou hořčicí a nakládanou zeleninou 199 Kč

Každá položka na tatarákovém menu je pečlivě vytvořena našim šéfkuchařem. Věříme, že naše tatarákové pátky nejen uspokojí vaše chuťové buňky, ale také vás přenesou na cestu po historii tohoto fascinujícího pokrmu. Přijďte si užít tu nejlepší chuť tataráku, kterou můžete v Česku zažít, a nechte se unést vůní a tradicí, kterou nabízíme v KAPKA restauraci.

DATUM KONÁNÍ: každý pátek od 15.00
REZERVACE: Není nutná však doporučujeme rezervaci místa na telefonním čísle +420 703 14 52 53 nebo u obsluhy restaurace.