Havajské ostrovy: CEST FEST na Kapce

CEST FEST A KAPKA: Havajské ostrovy

Přednáší Adéla Žmolíková
MĚSÍC V RÁJI – Havaj je skutečně „RÁJ NA ZEMI“.
 
4 týdny a 4 největší Havajské ostrovy. Mnoho zážitků, cestování, dobrodružství a příběhů z běžného života místních „Havajců“.
Putování začneme na ostrově OAHU. Projdeme se po hlavním městě Honolulu, dále po známé Waikiki beach s výhledem na Diamond Head, navštívíme Pearl Harbour, zaplaveme si v chráněné rezervaci Hanauma Bay.
Druhý ostrov MAIU je perla Havajských ostrovů. Klidnější ostrov, kam jezdí hollywoodské celebrity relaxovat. Projdeme se kráterem sopky v národním parku Haleakala, projedeme po známé historické cestě do městečka HANA a uvidíte hlavní město LAHAINA ještě před rozsáhlým požárem, který toto město v srpnu 2023 skoro zničil.
 
Další přelet bude na největší z Havajských ostrovů – BIG ISLAND. Zde navštívíme nejjižnější bod USA, dva mohutné vulkány Mauna Kea a Mauna Loa a projdeme se po Národním parku, kde se nachází jedna z nejaktivnějších sopek světa – Kilauea.
 
Poslední zastávkou bude čtvrtý největší Havajský ostrov KAUAI. Zelený ostrov s úžasnými kaňony, vodopády a skalnatým pobřežím Nuuana Pali. Vyšlápneme si na horu Waialeale, nejdeštivější místo na planetě Zemi. Zastavíme se u Waimea Canyon, přezdívaný “Grand kaňon Pacifiku” díky jeho podobě s Velkým kaňonem v Arizoně. Projdeme si NaPali Coast nádherný pěší trek divokou přírodou po útesech nad Tichým oceánem.
A mnoho dalšího. V ceně drobné občerstvení. Těšte se na havajské drinky.

DATUM KONÁNÍ: 16. 5. 2024 od 18.00–20.00
REZERVACE A CENA:  www.cestfest.cz