nejnovější metoda profilování hokejových bruslí

Další evoluce v hokejové výzbroji? Buď její součástí!

V úterý 1.8. 2023 náš resort navštívil Niclas Rosenholm, který se zabývá nejnovější metodou profilování hokejových bruslí. Akci pořádala hokejová firma Bauer společně s KAPKA resort pro VHK Robe Vsetín.

Default sample caption text

O co se jedná?

Jedná se o novinku v broušení bruslí, která by se evoluci hokejové výzbroje dala přirovnat k přechodu hráčů z dřevěných hokejek na hokejky kompozitové. Hokej se tehdy výrazně změnil a stejná změna ho čeká i teď. Chcete být součástí této evoluce? Bez profilování se neobejdete.

Čísla hovoří jasně, zatímco ve Švédsku tuto metodu využívá 100% profi hráčů, ve Finsku a Severní Americe přes 85% u nás je procento hráčů využívající profilování bruslí, nižší než 5 procentních bodů.

Dle jiné statistiky hráč, který stráví na ledě v průměru 25 minut za zápas, má puk na holi cca 3 min. Na bruslích, ale tráví každou vteřinu pobytu na ledě. Přitom každý hráč ledního hokeje řeší, jakou hokejku si vybrat. Hokejisté vybírají dle značky, tvrdosti či zahnutí. Profil nože na brusli má ale 95% hokejistů stejný. Je to podobné, jako by 95% hráčů používalo v dnešní době  stejnou hůl s identickým zahnutím a tvrdostí. Tento jev přitom vymizel z ledního hokeje již před více jako 30 lety, právě s příchodem kompozitových hokejek. 

Každý hráč má jiný styl bruslení. Někdo si zakládá na rychlosti, někdo na obratnosti a jiný zase potřebuju velkou stabilitu na bruslích. Tyto individualizace lze výrazně podpořit profilováním nožů. Zjednodušeně řečeno jde o to, jak je nůž vykrojený a jakou plochou se potkává s ledovou plochou. Tohoto lze docílit s broušením bruslí pomocí profesionální brusky PROSHARP, kterou máme u nás v KAPKA resortu. K tomu máme odborně proškolené brusiče, kteří dokáží vytvořit 3 individuální profily broušení. Jedná se o profily QUAD, ELLIPSE a ZUPERIOR. S výběrem vám již pomohou přímo na místě.

Právě tyto tři profily si v úterý vyzkoušeli hokejisté vsetínského A týmu a juniorky. Kromě již výše zmíněného švédského odborníka se prezentace zúčastnil také Richard Kovařík, který patří mezi TOP 10 skills coach na světě. Hráči měli možnost si vyzkoušet všechny tři profily, zapsat si své pocity a poté jim 15 členný tým z firmy Bauer doporučil nejvhodnější profil. 

Faktem je, že dospělý hráč už jen těžko změní styl svého bruslení, ale díky vhodně zvolenému profilu může své bruslení maximálně zefektivnit a podpořit. Proto je profilování vhodné pro všechny kategorie hráčů ledního hokeje – profi, mládež i rekreační.

newsletter .

Mějte přehled o každé kapce. Přihlaste se k newsletteru a dozvíte se jako první o všech plánovaných akcích, událostech, akčních nabídkách a slevách.