Nedělní kruhový trénink s Bárou-příběh z došlé korespondence

Default sample caption text

Jak odstartovat aktivně neděli

Kruhový trénink

Nedělní ráno a kruhový trénink s Bárou. Přicházíme do již připravené posilovny, s tím co pro nás trenérka Bára nachystala. Stanoviště jsou již pečlivě přichystané a my začínáme rozcvičkou a prohřátím celého těla. Po rozcvičce trenérka vysvětluje jednotlivé cvičení a my zjišťujeme co nás dnes čeká. Trénink je postaven na posilovaní středu těla a já nabývám pocitu, že to by to mohlo být docela jednoduché. Při informaci, že pojedeme na každém stanovišti 50s s 20s pauzou mezi jednotlivými cviky mě tento pocit pomalu opouští.

Začínám výskokem na bednu, seskokem ve dřepu na bosu a odskočením dál. Dostávám se ihned do tepové hodnoty okolo 170 tepů/za minutu a toto tempo do konce kola téměř neopustím. No, zase tak easy to nebude. Pokračuji na žebřiny, kde vylezu až ke stropu, zpátky slezu a dole udělám angličák a stále dokola.

Na dalším stanovišti mě čeká, přehazovaní ketlebelu z ruky do ruky v podřepu se zpevněným tělem. Trenérka mě upozorňuje na důležitost pevného břicha po celou dobu. Po tomto cviku mě pálí celé tělo. Pokračuju na dřep na jedné noze na TRX. Dále mě čeká opička s ketlebelem a ani tady nepovolím břišní svaly ani na vteřinu. Ouu toto pálí. Následují ramena v sedě a zvedání jednoruček. Tady se vydýchám, uklidňuji sám sebe v duchu. Opak je pravdou a trápím ramena. Na dalším cviku mě čekají výpady vpřed s vakem na zádech a kolo zakončuji plankem a držením pevného těla po dobu 50s.

Uff, kolo mám za sebou. Čeká mě minuta a půl odpočinku a vzhůru do nového kola. To byla tedy pěkně rychlá minutka a půl a už jsem znovu na skocích.

Druhé kolo už vím co mě čeká a nemine. Při třetím kole v hlavě proklínám trenérku. Ve čtvrtém kole už s vidinou konce zvládám jednotlivé cviky, ač již s menšími váhami. Výhodou je, že jsou nachystané různé váhy, tak aby trénink zvládla jak maminka na mateřské, tak trénovaný jedinec. Trenérka Bára na nás dohlíží ostřížím zrakem a upozorňuje na správné provedení cviků.

Poslední cvik, Bára hecuje, ať do toho dáme vše. Víc už toho nebude. A je tady konec, svalím se na záda, máme to za sebou. Z reproduktoru hraje relaxační muzika, snažím se zkrotit tepovou frekvenci a mám slastný pocit z dobře odvedené práce.

Bonbónkem na závěr je vonný olej, který nám trenérka kape do dlaní a my ho poté se opojným pocitem inhalujeme. Tělo mi děkuje, že ho už netrápím a ja si užívám vůně oleje v kombinaci s odpočinkem.

Kvalitně strávené nedělní dopoledne je za mnou a já mám uspokojivý pocit z dobře odvedené práce. Kdo by nechtěl pracovat s váhami na kruhovém tréninku, může využít tréninku s vlastní vahou na tabatě s touto trenérkou.

Děkuji a doporučuji