csZ důvodu konání hokejové turnaje bude v neděli 3.11. omezená obědová nabídka v restauraci.
Děkujeme za pochopení.

Kryokomora z pohledu paní doktorky Moukové

O účincích kryokomory

Kryokomora_mouková

V dnešním článku máme neobvyklou příležitost nahlédnout do světa kryoterapie a jejího účinku na životní styl a pohodu. Nedávno jsme měli tu čest navštívit kryokomoru s paní doktorkou Moukovou, uznávanou gynekoložkou, která si u nás v KAPKA resortu pravidelně dopřává chvíle odpočinku a péče o své tělo.

Rozhovor s paní doktorkou Moukovou

V rozhovoru se dozvíme, proč se rozhodla pro kryoterapii, jaké přínosy a pozitivní změny zažila od té doby, co začala navštěvovat kryokomoru, a jak tato metoda ovlivňuje její každodenní život a profesionální kariéru. Připojte se k nám a dejte se inspirovat tím, jak může kryoterapie přispět k vašemu celkovému zdraví a pohodě.

Paní doktorko, kdy jste se poprvé setkala s kryokomorou?

Je to asi 5 let zpět, chodila jsem se svojí dcerou do kryokomory v Luhačovicích, která pro nás byla v té době nejblíž. Právě tehdy jsme se přesvědčily o účincích kryokomor.

Co bylo Vaším důvodem k návštěvě kryokomory?

Bylo to něco nového a zajímavého, také jsem si načetla různé články o benefitech kryokomor a chtěla si je vyzkoušet na vlastní kůži.

Jaké byly Vaše první pocity po absolvování procedury?

Spokojenost sama se sebou, že jsem si našla čas dělat něco i pro sebe a také odhodlanost posouvat dál limity času stráveného v kryokomoře.

V čem vidíte pozitiva kryokomory?

Sama pociťuji menší bolesti kloubů, jsem po operaci kolene a mám dlouhodobé problémy se zády. Jsou viditelná zlepšení i v mojí pleti, která je více pružná a hebčí.

Z medicínského hlediska, můžete popsat, co se děje v těle a proč má extrémně nízká teplota takové účinky na lidské tělo?

Nízká teplota sama o sobě není hlavním aspektem, jedná se o přechod z velmi nízkých teplot do opětovného zahřátí se pohybem, který po kryokomoře probíhá, toto prohřátí je způsobeno zvýšeným prokrvením, které s sebou nese také zvýšenou regeneraci.

Pocit chladu a následné zahřátí vyplavuje endorfiny, což jsou hormony štěstí, takže má kryokomora i příznivý vliv na psychické zdraví.

Pobyt v kryokomoře stimuluje tvorbu bílých krvinek a protizánětlivých cytokinů, což jsou molekuly zprostředkovávající odstranění poškozených buněk a růst buněk nových.

Jistěže je třeba poznamenat, že všechny tyto účinky se dostaví až po opakované návštěvě, literatura uvádí minimum 20 návštěv pro léčbu revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy a jiných onemocnění.

Co byste řekla lidem, kteří jsou k této proceduře velmi skeptičtí až nedůvěřiví?

Pouze aby sami kryokomoru vyzkoušeli. V podstatě nikde se člověk nesetká se stejnými podmínkami jako v kryokomoře a je to opravdu jedinečný zážitek :-).

Moc děkujeme paní Moukové za sdílení zkušeností a věříme, že terapie chladem pomůže i Vám.

Pokud by vás zajímalo více informací o této proceduře, klikněte níže na odkazy na další články s touto tematikou.

 

Termín si můžete rezervovat telefonicky nebo přes email:

+420 703 14 52 51 / recepce@kapkaresort.cz

kalendář akcí .

kalendář akcí