Kapka získala titul STAVBA ROKU 2023

KAPKA resort je tady s námi více než rok. Byl to rok plný práce, seznamování, získávání zkušeností a příležitostí k dalšímu rozvoji a v neposlední řadě jsme poznali mnoho zajímavých lidí různorodých profesí a zájmů. Za ten rok se nám podařilo vytvořit komplex, do kterého se mnoho z vás rádo vrací. A práce všech, kteří se na projektu podíleli a podílejí byla teď náležitě oceněna.

Ale co tomu všemu předcházelo? Prvotní myšlenkou pro vznik resortu bylo vybudovat nové místo pro rodiny ze Vsetína a okolí, které by zde mohli vždy zažít něco nového, něco jiného. Z této myšlenky vznikl KAPKA resort, který svým názvem a konceptem ctí rodinné zázemí, regionální rozvoj a podporuje aktivní způsob života v každém věku. Sám investor, pan Dušan Kotrla, k tomu říká: ,,Kapka resort byl vybudován za účelem podpory mládeže, profesionálních sportovců i široké veřejnosti. Chtěli jsme vytvořit místo, kde lidé naleznou chuť k pohybu, kde mohou zlepšovat své dovednosti, dopřát si relax a také skvělou gastronomii. Zkrátka místo, kam se bude člověk rád vracet skrz špičkové služby a příjemnou atmosféru.”

Na výstavbě resortu se podílela otrokovická firma PSG, která základní kámen položila v červnu 2021 a následující rok v říjnu jsme již mohli otevírat dveře široké veřejnosti. A právě spolu s jejími zástupci jsme v pátek 24.listopadu 2023 v pražském Rudolfinu mohli převzít prestižní ocenění v celostátní soutěži Stavba roku 2023. Do 31. ročníku soutěže, který pořádala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů, bylo přihlášeno celkem 110 staveb. Do finálového kola dostalo nominaci 38 projektů, z nichž třináct obdrželo od odborné poroty hlavní cenu. KAPKA resort byl jedinou stavbou ze Zlínského kraje, která si odnesla hlavní cenu v podobě křišťálové lahve. Cena byla udělena za unikátní, výtvarně střídmou a zároveň efektně řešenou, funkčně promyšlenou novostavbu zimního stadionu s hotelem a dalšími prostory, která je zdánlivě nenápadnou skrytou perlou Vsetína.

Za tímto hodnocením stojí architekt Jan Vrana, architektka Martina Hovořáková, profesor Zdeněk Jiran, inženýrka Renata Zdařilová a docent Jan Pašek. Zisk ocenění okomentoval David Blažek, ředitel závodu Otrokovice a člen představenstva PSG Construction: „Ocenění Stavba roku 2023 přijímáme s pokorou a jsme velmi rádi, že jsme ho obdrželi. Chtěl bych poděkovat projektantovi Ing. Jiřímu Žákovi, architektovi interiérů Davidu Maliňákovi, celému našemu realizačnímu týmu, a především bych rád poděkoval investorovi stavby Dušanovi Kotrlovi, bez jehož odvahy by se tato zakázka nikdy nerealizovala. Je to ukázka velmi zdařilého díla, které má využití pro širokou veřejnost. Také je KAPKA resort důkazem, že když máte vizi a opravdovou chuť, můžete dokázat velké věci i bez jediné koruny dotace.“ Zisk tohoto ocení je pro nás velkou poctou a rádi bychom tímto poděkovali všem, kdo se na tvorbě KAPKA resortu participovali a i těm, kdo nadále setrvávají.

Stavba roku 2023 - Kapka resort

newsletter .

Mějte přehled o každé kapce. Přihlaste se k newsletteru a dozvíte se jako první o všech plánovaných akcích, událostech, akčních nabídkách a slevách.