Elektrokolem po Valašsku

Valašsko, s jeho malebnými kopci, lesy a říčkami, láká milovníky přírody a cyklistiky z celého světa. Ať už jste zkušený cyklista nebo rekreační jezdec, objevování této krásné oblasti na elektrokole přináší nové rozměry dobrodružství a relaxace. A právě v KAPKA resortu máte možnost zapůjčit si elektrokolo a vydat se na nezapomenutelnývýlet po Valašsku.

Půjčovna elektrokol u KAPKA resortu znovu v provozu .

KAPKA resort, známý svou udržitelností a přírodní krásou, na podzim rozšířil své služby o půjčovnu elektrokol pro své hotelové hosty a zákazníky z okresu Vsetín. A po zimním období se půjčovna opět rozjíždí. Nabízíme kola značky 4E, která jsou dostupná v různých velikostech, aby vyhovovala vašim individuálním potřebám. K dispozici máme také cyklistické helmy, které si můžete půjčit spolu s kolem. 

Tato moderní zařízení nabízejí nejen snadnější průjezd kopcovitým terénem, ale také možnost prozkoumávat oblast bez větší námahy. Výhodou elektrokol je, že umožňují lidem různých věkových kategorií a fyzické kondice prozkoumat Valašsko s minimálním úsilím.

Cyklotrasy pro každého .

Valašsko je proslulé svými malebnými cyklotrasami, které vedou přes úchvatné scenérie a historická místa. Elektrokolo vám umožní prozkoumat širokou škálu tras bez ohledu na vaše fyzické schopnosti. Od nenáročných rodinných výletů až po náročné horské túry, Valašsko má co nabídnout každému cyklistovi.

 

Cyklostezka Bečva .

Trasa vhodná i pro méně zdatné cyklisty, pokud pojedete z Velkých Karlovic po proudu řeky Bečvy dolů. Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí. Na více než 40 kilometrech se můžete těšit na krásnou přírodu Hornovsacka, valašské dřevěnice a jedno z center Valašska – město Vsetín.

 

Borůvková trasa .

Borůvková trasa, to je další výzva pro milovníky jízdy na kole na Valašsku. Má kolem 73 km a je hodnocena jako středně těžká. Hřebeny Beskyd jsou posety borůvkovými keři a v letních měsících si je můžete během svého výletu nasbírat. Trasa vede ze Vsetína, přes Zděchov za hranice k našim slovenským sousedům na Čertov, zpět k nám, na vrchol Kohútka a pak už z kopce dolů na Vsetín.

 

Kolem řeky Rožnovky .

Trasa: Lhota u Vsetína – Pržno – Rožnov pod Radhoštěm

Délka asi 20 km, snadná až středně náročná trasa, která vede podél malebné řeky Rožnovky a nabízí klidnou a relaxační jízdu přírodou. Projedete kolem malebných vesnic, historických památek a můžete si užít odpočinek v Rožnově pod Radhoštěm, kde se nachází Muzeum lidových staveb.

 

Horňácko a Kyčerská .

Trasa: Lhota u Vsetína – Bystřička – Raškovice

S délkou řibližně 35 km je tato trasa hodnocena jako středně náročná, vede přes malebnou krajinu Horňácka a Kyčerské vrchy. Projedete kolem vinic, sadů a typických valašských usedlostí. Raškovice nabízejí možnost ochutnat místní víno a poznat tradiční valašskou kulturu.

 

Velká podkova .

Trasa vede těmito místy: Vsetín – Cáb – Tanečnice – Soláň – Benešky – Třeštík – U tabulí – Lemešná – Kasárna – Malý Javorním – Portáš – Papajské sedlo – Makyta – Huslenky – Ústí – Vsetín

Délka 98 km. Cyklotrasa po hřebeni Beskyd a Javorníků. Určeno pro horské kola. Velmi náročná trasa pro zdatné cyklisty.

 

Malá podkova .

Trasa vede těmito místy: Nový Hrozenkov – Karolinka – Soláň – Miloňov – Léskové – Třeštík – U tabulí – Lemešná – Kasárna – Malý Javorním – Portáš – Nový Hrozenkov

Délka 60 km. Zkrácená verze Velké podkovy. Určeno pro horská kola a rovněž zdatné cyklisty.

 

Beskydy .

Trasa: Rožnov pod Radhoštěm – Pustevny

Délka této cyklotrasy je asi 25 km, středně náročná až náročná a vede do srdce Beskyd, přes husté lesy a přírodní rezervace. Z Pusteven si můžete dopřát panoramatické výhledy na okolní hory a údolí.

 

Valašská brázda .

Trasa: Rožnov pod Radhoštěm – Velké Karlovice

S délkou přibližně 40 km je tato trasa klasifikována jako středně náročná. Trasa sleduje údolí řeky Rožnovky a nabízí pohodlnou jízdu po cyklostezkách a asfaltových cestách. Podél trasy se nacházejí různé zastávky, kde si můžete dopřát občerstvení nebo poznat místní kulturu.

Javorníky .

Trasa: Vsetín – Makov

Tato trasa čítá délku asi 35 km, je středně náročná až náročná a vede po úpatí Javorníků, nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Část trasy může být trochu náročnější kvůli převýšení, ale odměnou jsou úžasné výhledy a tichá příroda.

Dobíjení kol .

Elektrokola je možné si dobít v každém městě či obci našeho mikroregionu. Byly pořízeny stojany na kola s možností dobíjení. Kabel však musíte mít svůj vlastní. Dobíjení je zcela zdarma. Samozřejmostí je dobití přímo u KAPKA resortu.

Cyklobusy .

Cyklobusy jezdí v naší lokalitě v letních měsících. V době letních prázdnin jezdí cyklobusy každý den. Mimo letní prázdniny jen o víkendech.

KAPKA Resort: Vstupní brána do přírody .

KAPKA Resort je ideálním výchozím bodem pro vaše dobrodružství na elektrokole. Nachází se v srdci Valašska a nabízí nejen půjčovnu elektrokol, ale také komfortní ubytování, restauraci s místními specialitami a širokou škálu aktivit v přírodě. Po náročném dni na kole si můžete odpočinout v lázních nebo si vychutnat tradiční valašskou kuchyni.

Elektrokolo je skvělým způsobem, jak objevit krásy Valašska s minimálním úsilím. S půjčovnou elektrokol u KAPKA Resortu a rozmanitostí cyklotras je vaše dobrodružství na dosah. Takže neváhejte, vyzkoušejte tento moderní způsob pohybu a prozkoumejte jedinečnou krajinu Valašska s lehkostí a radostí.

blog .

kalendář akcí